Archiv novinek 2009-2010

Tisková zpráva pořadatelů Rockfestu Čtverec

18. 8. 2010

Přesto, nebo právě proto, že se letošní Rockfest Čtverec nemohl kvůli velké vodě uskutečnit, rozhodli se pořadatelé uspořádat BENEFIČNÍ ROCKFEST ČTVEREC. Uskuteční se v sobotu 4. 9. 2010 na výletišti Čtverec v Dolní Poustevně, v případě nepřízně počasí se akce přesune do Národního domu. Start akce je stanoven na 16 hodinu. Výtěžek z akce bude věnován obci Višňová u Frýdlantu. Na festivalu zahrají tyto kapely Kiss revival, Krleš, Toxic People, By No Means, Wrata Wot Stodoli, Sklap, němečtí Yowa Cryes a další. Vstupné je 120 kč a děti do 15 let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma.

Rozhovor s Radkem Sadovským, dramaturgem festivalu

Jak jste se cítili, poté co jste museli původní rockfest 7. 8. zrušit?

Byl to pocit absolutní beznaděje, hlavně Honza to nesl hodně špatně a chtěl udělat aspoň menší Čtverec s míň kapelama, ale postupem času bylo jasný, že jediná možnost byla rockfest zrušit. Vlízt na podium mezi elektriku a vodu by byla takřka jasná vražda muzikantů a večer se do a z Poustevny stejně nikdo nedostal, byli jsme odřízlý od světa, jako ostatně asi většina obcí ve výběžku. Celou neděli a pondělí ráno jsme už za sluníčka všechno, co jsme v pátek stavěli, zase bořili.
Něco spadlo samo - neudrželo to přívaly vody, které se na nás z nebe valily. Když pominu nemalou finanční ztrátu, zdrcující byly ty zbytečný hodiny a hodiny práce při přípravě rockfestu.

Jaký bude mít Benefiční čtverec rozměr, jak bude velký a kdo na něm bude hrát?

Benefiční Čtverec bude samozřejmě sotva poloviční - nejsme schopní dát v tak krátký době původní sestavu zase dohromady a vzhledem k benefičnímu zaměření nemůžeme pozvat kapely z větší dálky. Hrát se bude na jedno podium a zúčastnit by se mělo maximálně osm kapel. V případě, že nás zase vypeče počasí, se akce překládá do Národního domu v Dolní Poustevně, což 7. 8. nebylo možné.

Komu jste se rozhodli pomoci a jak to technicky provedete?

Po vzájemný dohodě s hasičema jsme se rozhodli věnovat výtěžek na obec Vižňová u Frýdlantu. Nebude to samozřejmě žádná ohromující suma, vstupné bude 120,- (dobrovolníci se srdcem na pravém místě mohou samozřejmě něco přidat), ale jde o hlavně o princip. Předání asi proběhne s pomocí hasičů buď zastupitelstvu obce nebo místním hasičům, zatím jsme to až tak neřešili, máme teď spíš spoustu práce s technickou a organizační stránkou festu.

Máte pro nás ještě nějaké důležité informace spojené s touto akcí?

Vemte si sebou dobrou náladu, ta pomáhá nejvíc a hlavně teplé prádlo, noci jsou tu chladné!


z www.muzikus.cz

Rockfest Čtverec

28. 7. 2010

Čtverec letos zůstává jednodenní, ale je tu jedna změna, a tou jsou 2 stage. A stage zůstává jako loni (podívejte se do fotek) B stage bude za restaurací. Kapely se budou na jednotlivých pódiích střídat, takže nebude mezi hudebními produkcemi žádná mezera

Mimo jiné piva si budete moci dát Varnsdorfskou specialitu - pivo KOCOUR!!! ve všech jeho podobách

Areál je otevřen od 12:00, hudební produkce začne ve 14:00

Vstupné je 230 Kč, pokud ale příjdete od 12:00 do 14:00 hodin, zaplatíte pouze 180 Kč

Děti do 14 let v doprovodu rodičů mají vstup zadarmo.

Psi na rock'n'roll fakujou! Nechte je, prosím, doma!!!

Pódium A

Black Bull ..............................14:00 - 14:40
Iowa Cryes (D) .....................15:00 - 15:40
Eagleheart ............................16:00 - 16:50
By No Means ........................17:10 - 18:00
Seven .................................... 18:20 - 19:10
Traktor ................................... 19:30 - 20:20
Krleš .......................................20:40 - 21:30
Arakain ...................................21:50 - 22:50
Kiss ........................................23:10 - 0:10
Capsela Bursa Pastoris .......0:30 - 1:30

Pódium B

Joker´s Face ..........................14:40 - 15:15
Dogmen ................................. 15:40 - 16:15
Wrata wot stodoli .................. 16:50 - 17:30
Sklap ........................................18:00 - 18:40
L2 ..............................................19:10 - 19:50
Flamming fridges (D) ........... 20:20 - 21:00
Thief .........................................21:30 - 22:10
Toxic People ...........................22:50 - 23:30


informace pořadatele

Dukla Rock Fest

16. 7. 2010

Na Svidníckom letnom amfiteátri sa už po desiatykrát uskutoční Dukla Rock Fest. Tentokrát sa na punkovú a rockovú muziku začneme baviť 17. júla 2010 od 19,00 hodiny.


Ako najväčšie lákadlo organizátori tohto ročníka pozvali svetoznámu "pomaľovanú" skupinu KISS a českú formáciu Czech company. Samozrejme pripravené sú aj iné slovenské i zahraničné kapely, ktoré vám svojou originálnou hudbou nedajú do polnoci vydýchnuť.


Hotter than Hell again

14. 6. 2010

Přesně tímhle souslovím se dají vyjádřit naše poslední dva koncerty. V pátek i v sobotu jsme hráli v záři zapadajícího slunce. Navíc nám v Doubí dost přitápěla světla. V sobotu se horko a dusno krátce po našem vystoupení změnilo v hroznou průtrž. Koncert skončil ve třetině vystoupení Beatles, neb se rozpoutala bouřka a průtrž mračen spojená s vichřicí, která zdemolovala jeviště a část technického vybavení - jednomu z Beatlesáků zničil letící mikrofon kytaru za 50 tisíc.

Co se dělo před bouří, dokládá následující záznam:


Zpáteční cesta nebyla vůbec příjemná.


Legendy se vrací - Pozvánka na Plumlovskou přehradu

2. 6. 2010


Nadcházející akce

19. 5. 2010

   

Abyste si nemysleli, že se webmaster na stránky vy., napíše vám sem teď informace o několika zajímavých akcích, které nás v blízké době čekají.

V sobotu 22. května bude Masarykovo náměstí v Jihlavě od 15 hodin patřit TOP show, která nabídne skákací hrad, atraktivní nafukovací horolezeckou stěnu, balónky, nejrůznější dárečky, TOPinky, pivo Schwarzenberg a především koncert country kapely Druhej dech a show rockové skupiny KISS czech company. Na podobné akci si zahrajeme i ve čtvrtek 27. ve Žďáru nad Sázavou. V sobotu 29. společně s Markýz John zahájíme letní sezónu na parketu v Nových Dvorech.

Následující víkend bude patřit dětem. V pátek 4.6. zahrajeme dětem ze ZŠ Bezručova v Trenčíně a v sobotu 5.6. se uskuteční den otevřených dveří v Domě sociálních služeb ve Slatiňanech, kde kromě nás vystoupí účastnice Československé superstar 2009 Leona Šenková, hudební newfolková skupina Bedňáci a Markýz John.

Třebíčáci, kteří se nás ptají, kdy zase budeme hrát "někde poblíž" by si neměli nechat ujít Revival fest 11. 6. v Doubí. Na programu jsou: Nightwish revival, Guano a pes, Czech Faith No More!!! a my. Plakáty k prohlédnutí nad textem.


The Decade Unplugged Show was Hotter than Hell!!!

22. 3. 2010

Tak nějak to vypadalo v sobotu na Béčku v Třebíči, kde jsme odehráli unplugged koncert k desátému výročí založení KISS czech company. Dvouapůlhodinový koncert se podařil jak jen mohl a my vám všem, co jste dorazili, chceme poděkovat za účast a podporu, díky které to byl pro nás nezapomenutelný zážitek a doufáme, že pro vás taky. Koncert jsme natáčeli na několik kamer, tak doufáme, že se z toho podaří dát dohromady nějaký kvalitativně odpovídající záznam. O tom budeme ale včas informovat.

Takže ještě jednou děkujeme za tu fantastickou atmosféru a návštěvu a těšíme se na vás na dalších koncertech, tentokráte už v "plné polní", protože další unplugged bude, jak jsme se dohodli v šatně, až k dvaceti letům. :)

Ukázka z koncertu zde:


Today in KISS(cz)story 2000

18. 3. 2010

Přesně před deseti lety kapela KISS czech company oficiálně vznikla.

V době, kdy se první cifra letopočtu přetočila na dvojku, v době, kdy se moderní technika nemohla vyrovnat s příchodem nového tisíciletí, v době, kdy nejedna kartářka předpověděla konec světa, se zrodilo cosi nového. Necelé dva měsíce po příchodu roku 2000 vznikla v Opatově, malé obci v okrese Třebíč, nová hudební formace.

Původní myšlenka pochází již z konce předchozího roku, kdy dva začínající kytaristé Martin Malík (14) a Tomáš Paulas (14) sní o své první kapele. Podle jejich představ by se měla skládat ze 4 muzikantů: dvou kytaristů, baskytaristy a bubeníka. Začínají tedy společně shánět nové kolegy.

"Nejprve bylo třeba sehnat bubeníka. Tehdy jsem se jednoduše zeptal svého nejlepšího kamaráda Ondry Vacka, jestli by se nechtěl začít učit hrát na bicí a nešel do toho s námi. On přikývl." (Martin M.)

O bubeníka bylo tedy postaráno. Ondrovi bylo, když přišel do kapely, pouhých 12 let a staré "amátky" se jim s mírnými obtížemi podařilo sehnat od postaršího manželského páru.

Poslední volné místo v kapele určené pro baskytaristu zanedlouho obsadil Radek Kabelka.

"Na basu jsem nikdy před tím nehrál, ale to mě nijak neodradilo. S nástrojem to nebylo tak těžké, protože můj otec věděl, po čem toužím a pro svůj vlastní klid mi pořídil tu kočku, která se mnou trávila všechny víkendy." (Radek)

Oficiální vznik kapely byl stanoven na datum 18. 3. 2000.

Desáté výročí oslavíme unplugged koncertem v sobotu v třebíčském Béčku.


KISS czech company míří opět na jih Čech!

15. 3. 2010

Tentokrát s legendou MARKÝZ JOHN (Praha) a konečně se akci podařilo dostat do centra krajského města. České Budějovice budou na této velmi zajímavé show zastupovat kapely MENHIR a YAMAHA IN CONCERT. Oproti loňskému koncertu v Mydlovarech tak dochází k několika příjemným změnám, přičemž za nejpříjemnější považuji místo uskutečnění koncertu,kde se nabízí prostor kvalitnějšího technického zázemí včetně akustických požadavků pro kvalitu zvuku.Nebudeme ochuzeni o nic, co opravdová show potřebuje- světelný park, videoprojekce samozřejmostí. Možná dojde i na překvapení efektového charakteru.

REKLAMAProgram: BB Centrum Gerbera, České Budějovice 27.března 2010

19.00 - večer zahájí vystoupením skupina YAMAHA IN CONCERT (Č.B)

20:00 - MENHIR (Č.B)

21:30 - otevře hlavní program legendární kapela MARKÝZ JOHN (Praha)

23:00 - rozjezd působivé show KISS czech company (Opatov)

Sál BB Centrum Gerbera bude zpřístupněn od 18:00. O občerstvení se postarají bary v obou patrech spolu s výčepem ( Pardál a Budvar 12° ) v předsálí.

Cena vstupenky v předprodeji 160,- Kč

Cena vstupenky na místě 190,- Kč

Více na www.malejjarda.osoba.cz


Deset let na cestách

13. 3. 2010

Za deset let odehráli KISS czech company nespočet koncertů. Zpětně se snažíme vzpomenout si na všechny. Na stránce koncerty od teď kromě nadcházejících akcí naleznete i odehrané. Seznam budeme průběžně doplňovat. Kdyby si někdo z vás vzpomněl na koncert, který tam není, ať neváhá a napíše třeba do vzkazovny. Pro představu, kde všude se hrálo, přidáváme mapu míst, kde KISS czech company vystupovali.


Ukázka z Decade of KISSin'

31. 10. 2009

Můžete si poslechnout ukázku poskládanou ze všech skladeb. Co nevidět spustíme na stránkách novou sekci, kde bude možnost objednat si CD. Přejeme příjemný a ničím nerušený poslech.


Decade of KISSin'

13. 10. 2009

KISS czech company oslaví deset let svojí existence novým CD. Naleznete na něm 15 skladeb ze všech období KISS. Křest proběhne 24. 10. 2009 v pražském Kainu.


Mydlovary

1. 10. 2009

Koncert KISS CZECH COMPANY a skupiny NARTTU. Strhující hudební, světelná a kostýmová show. Pro fanoušky hudby KISS je připravena soutěž. Svozový autobus Č. Budějovice-Mydlovary a zpět pro účastníky s platnou vstupenkou ZDARMA. Odjezd v 19:00 z parkoviště od Výstaviště.

Více na www.malejjarda.osoba.cz


KISS czech company natáčejí nové album

20. 7. 2009

Co nevidět se začne točit. Producentem nového alba bude kytarista skupiny Morava - Api.


Stránka: 12345678