Program

čas

stage

mimo stage

15:00

S.W.O.CH.

16:00

Markýz John

17:15

KISS CZECH COMPANY Unplugged

18:15

ZaHRaDa

19:15

Hairy Groupies

19:30

Meet & Greet

21:00

KISS CZECH COMPANY

22:30

Morava

Kapely

Kiss CZECH COMPANY

Oslavenec večera se představí celkem dvakrát. Nejprve v akustickém setu, který vychází ze známého koncertu KISS MTV Unplugged. Zazní songy, které tehdy hráli KISS, ale i jiné, které jsme si sami upravili do akustické verze. Při druhém vystoupení se představíme se vší parádou a efekty tak, jak nás znáte. Chystáme i nějaké novinky, takže se rozhodně máte na co těšit.

Celý večer sami nezvládneme (a navíc chceme i slavit), tak jsme si pozvali různé hosty, kteří nás za 22 let existence provázeli po pódiích i barech.

Morava

Už na prvním vystoupení floutků, kterým bylo sotva 15 a hráli si na KISS, si těchto odvážlivců všimli členové skupiny Morava. Slovo dalo slovo a kapely spolu začaly brázdit kulturáky a venkovní parkety v širokém okolí.

Morava vznikla v roce 1987 a dodnes v ní působí dva zakládající členové Api a Fany. Api je také producentem našeho CD Decade of KISSin'.

WEBFACEBOOKYOUTUBESPOTIFY

Markýz John

K zásadnímu zlomu v historii KISS CZECH COMPANY (tehdy ještě jako KISS Revival) došlo na Svatovavřinecké noci v Košeticích v roce 2001. Kromě nás a Moravy na akci vystupovala také legenda bigbítů a tancovaček Markýz John v čele s Vláďou Růžkem. Vláďa nás dostal do pražského Kainu a začalo veleúspěšné společné turné, které oficiálně nikdy neskončilo, i když s Markýzi v současné době hráváme maximalně jednou do roka.

Skupina Markýz John vznikla už před pětapadesáti lety (1967)! Možná si vybavíte jejich první českou předělávku legendární písně Gyöngyhajú lány z repertoáru maďarské Omegy, která vyšla v roce 1972 pod názvem Paleta. V roce 1978 k Markýzům přichází Vláďa Růžek, který je vede dodnes.

FACEBOOKBANDZONEČESKÝ HUDEBNÍ SLOVNÍK

Hairy Groupies

V roce 2019 jsme začali turné s kapelou Hairy Groupies, které jsme nazvali Back To the 80's. Všichni víme, proč se v březnu 2020 turné zaseklo a proč jsme ještě neodehráli vše, co jsme si domluvili. Vydržte, všechno bude a tour dokončíme. Ano, i v Sokolově. Hairáči, jak jim interně říkáme, dobře ví, jak má vypadat rock'n'roll na pódiu i v backstagi.

Kapela Hairy Groupies je mladá (nevíme ani, kdy vznikla). Pro živá vystoupení této čtveřice je typická stylová image, velká pódiová scéna a v neposlední řadě pyrotechnická show zajišťována kapelní stage-crew.

WEBFACEBOOKINSTAGRAMBANDZONEYOUTUBESPOTIFY

ZaHRaDa

Paul Stanley má Soul Station, náš Starchild má ZaHRaDu. Nebo spíše Vlasta Zahrádka má našeho Starchilda v ZaHRaDě. Díky tomuto spojení jsme po letech oprášili unplugged set a občas si zahrajeme společně.

Skupinu založil zpěvák Vlasta Zahrádka (Carmen, Pop Killers, Czech Faith No More). Našel si k sobě špičkové muzikanty a společně tvoří nové akustické songy nebo upravují starší Vlastovy hity.

FACEBOOKBANDZONEYOUTUBE

S.W.O.CH.

A tady už opravdu docházejí slova… Jako největší překvapení odpoledne vystoupí i legendární opatovská partička S.W.O.Ch. (Spocený Wrátka Od CHlíva), která fungovala v letech 1999–2003.

Písně jako Fialový sako nebo Kaktus v Opatově zlidověly a staly se součástí kulturního dědictví městysu. Skupina v roce 2003 zanikla, ale znovu se sejde právě letos v květnu na naší oslavě. Děkujeme!
BANDZONE

Mapa

Plánek areálu na Mapách Google, abyste trefili. Zobrazení lze libovolně přibližovat, oddalovat a posouvat. Popisek míst v areálu se zobrazí po kliknutí.

Můžete si také stáhnout plánek areálu ve formátu PDF.

Info

Petra

Nechceme oslavu chápat jen jako hudební festival. Proto se vždy bude něco dít i mimo pódium. Ale hlavně jsme se rozhodli, že veškeré peníze, které po pokrytí nákladů zůstanou, darujeme Petře Šindelářové z Opatova, kterou osud nijak nešetřil. K tomuto účelu jsme zřídili transparentní účet, na který můžete přispět libovolnou částkou. Všechny peníze z transparentního účtu půjdou rovnou Petře.

Vstupné

Vstupné na akci je dobrovolné. Svoje příspěvky můžete vhazovat do označené kasičky. Všechny kapely vystoupí bez nároku na honorář. Peníze vybrané na místě přidáme k částce na transparentním účtu.

Doprava

Na místě konání bude vyhrazeno místo pro parkování. Do Opatova také jezdí autobusy.

Parkování

Pro kapely bude vyhrazeno parkoviště ve VIP zóně a vydávány parkovací karty.

Nocleh

Přímo v areálu oslav bude vyhrazen prostor pro stanové městečko.

VIP zóna

VIP zóna bude vyhrazena pro účinkující, sponzory a osoby, které jsou naší kapele obzvlášť blízké. Ostatní prosíme, aby se tam nehromadili, všichni se tam nevejdeme. Samozřejmě nebudeme celou dobu zalezlí, takže se nemusíte bát, že bychom vás nechtěli pozdravit a prohodit pár slov.

Odkazy

Pořadatelé a Facebook

FK Opatov Spolek přátel Opatov Akce na Facebooku

Transparentní účet

Po načtení QR kódu ve vaší bankovní aplikaci můžete snadno na transparentní účet odeslat příspěvek v libovolné výši.


Transparentní účet

Děkujeme všem, kteří podporují naši oslavu!


Richard Veverka
Radek Neubauer

Transparentní účet

Po načtení QR kódu ve vaší bankovní aplikaci můžete snadno na transparentní účet odeslat příspěvek pro Petru v libovolné výši.Transparentní účet